KAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN V. SAYIN MEHMET İLİDİ’DEN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ MESAJI

KAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN V. SAYIN MEHMET İLİDİ’DEN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ MESAJIKAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN V. SAYIN MEHMET İLİDİ’DEN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ MESAJI

Mehmet Akif ERSOY’un kaleme aldığı ölümsüz şiiri 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99. Yılında Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sayın Mehmet İLİDİ yayımladığı mesajında şunları kaydetti.

“Türk milletinin bağımsızlığa ve kutsal değerlere olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclis’inde “Milli Marş” olarak ilan kabul edilişinin 99. Yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.

Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen güçlere topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığını ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı istiklal mücadelemiz, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ölümsüzleşmiştir.

İstiklal Marşı; milletimizin bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakarlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolüdür.

Gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığının göstergesi olan İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u Aziz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

388 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Mehmet İLİDİ
KAYMAKAM
BELEDİYE BAŞKAN V.


SOSYAL MEDYAHİZMETLER