Özgeçmişi                                         Mehmet İLİDİ 
                                           Kaymakam
                                      Belediye Başkan V.
 
 

Ağrı'da doğan Kaymakam Mehmet İLİDİ ilk, orta ve lise öğrenimini Ağrıda tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun oldu. Bitlis Kaymakam Adayı olarak Kaymakamlık mesleğine intisap etti. Merkez stajının ardından Mülkiye Teftiş stajını Nevşehir'de tamamladı. Şanlıurfa 'nın Birecik ve Bolu'nun Gerede ilçelerinde Refik Kaymakam olarak çalıştı. Ardından Balıkesir'in Kepsut İlçesinde Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Bakanlık tarafından İngiltere'ye gönderildi. T.C. Londra Büyükelçiliğinde Dışişleri stajını tamamladı. Portsmouth Üniversitesinde Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyal, Tarihi ve Edebi Araştırmalar Okulunda Kamu Yönetimi Bölümünde İnsan Hakları üzerine yazdığı tezle Yüksek Lisans derecesi aldı. Türkiye'ye döndükten sonra Kırklareli'nin Kofçaz İlçesinde Kaymakam Vekili 2015-2017 yılları arasında Çankırı Orta Kaymakamı olarak görev yaptı, 2017-2019 yılları arasında Konya Tuzlukçu Kaymakamı olarak görev yaptı.

Kaymakamımız 07.08.2019 tarih ve 2019/268 sayılı  Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile İlçemize  atanmış evli ve bir çocuk babasıdır. Ayrıca İngilizce bilmektedir.İngilizce bilmektedir.

Son olarak İçişleri Bakanlığı Kararı gereği 17.12.2019 tarihinden itibaren Erentepe Belediyesi Başkan V. görevine başladı.

Mehmet İLİDİ
KAYMAKAM
BELEDİYE BAŞKAN V.


SOSYAL MEDYAHİZMETLER